Jak si nastavit upozornění?Pokud chceme být informováni v případech, kdy na našem facebokovém účtu dojde k přihlášení ze zařízení, které jsme dosud nepoužili, můžeme si to jednoduše upravit v nastavení soukromí. To najdeme po kliknutí na ozubené kolečko v pravém horním rohu Faceboku a pak v levém menu pod položkou Zabezpečení. Tam si pak můžeme nastavit nejen upozornění na Facebok přihlásit se, ale také schválení Facebook přihlášení, hesla k aplikacím atd.

Badoo přihlášení lze provést z jakéhokoliv PC. Badoo přihlášení je velmi snadné a zabere vám jen pár chvil. Jednou z nejlepších seznamek na českém internetu je v současnosti Badoo seznamka.

Jak poznáme, že jsou naši přátelé přihlášení na Faceboku?

Pokud chceme zjistit, kdo za našich přátel je právě přihlášený na Faceboku, poznáme to tak, že se podíváme do Facebook.cz chatu. Ti lidé, kteří mají u svého jména zelený puntík, jsou právě přihlášení na Faceboku. Ti, co mají u svého jména ikonku mobilního telefonu jsou přihlášení přes mobil (ale nemusí být zrovna online) a zbylí lidé jsou offline. Neplatí to ale automaticky ve všech případech – někteří lidé mohou sice být zrovna přihlášení, ale mohou mít vypnutý chat, takže u nich neuvidíme zelený puntík signalizující že jsou online, ale přesto mohou být na Faceboku. To, jestli je dotyčný zrovna u počítače, můžeme ještě zjistit tím způsobem, že mu napíšeme do Facebok chatu zprávu. Jestliže v chatu uvidíme slovo Zobrazeno, znamená to, že dotyčný uživatel si naši zprávu přečetl a je tedy právě u svého počítače.

Změna úvodní stránky pro přihlášení na Facebok

Většina uživatelů Faceboku o tom možná ani neví, ale velmi snadno si může každý změnit grafickou podobu Faceboku a to jak u úvodní stránky, na které se na Facebook.com přihlašujeme, tak u celého Faceboku. Jak tuto změnu grafické podoby provést? Stačí abychom měli nainstalovaný webový prohlížeč Mozilla Firefox. Tento oblíbený prohlížeč je známý mimo jiné tím, že umožňuje svým uživatelům vylepšit si ho pomocí spousty užitečných doplňků. Jedním z těchto doplňků je Stylish, díky kterému si můžeme snadno upravit grafiku vybraných stránek, mezi které patří i Facebook.com. Nejdříve si tedy nainstalujeme doplněk Stylish a pak si můžeme velmi jednoduše měnit vzhled titulní stránky Faceboku. Můžeme ji tak mít např. s motivy různých kreslených postaviček atd., kolonky pro přihlášení si můžeme místo vpravo nahoře umístit přímo doprostřed stránky apod. Výhodou je i to, že si mezi těmito motivy můžeme velmi snadno přepínat jediným kliknutím myši.V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz.

Jak vybrat bezpečné heslo pro Facebok přihlášení

Na téma hesel už bylo na internetu napsáno mnoho článků. Přesto však stále existuje velké množství lidí, kteří na tyto rady nedbají a používají nesmyslně jednoduchá hesla, která nejsou vůbec bezpečná a tito lidé pak mohou o svůj účet velmi snadno přijít. Jaké tedy zvolit heslo pro náš účet na Faceboku, aby byl v bezpečí a abychom měli jistotu, že se nám na něj nikdo cizí nedostane?

Ideální heslo by mělo mít alespoň osm znaků. Není to přímo podmínka, ale čím je naše heslo delší, tím je bezpečnější a je menší pravděpodobnost, že se ho někomu podaří prolomit. Další zásadou je, že bychom u hesla měli kombinovat jak písmena (nejlépe malá i velká) tak číslice. Určitě bychom si jako hesla neměli dávat křestní jména, jména našich zvířecích mazlíčků nebo data narození. Pokud jde o délku hesla, tak např. takové čtyřmístné heslo složené pouze z malých písmen abecedy dokáže  zkušený hacker prolomit za necelé dvě minuty. U osmimístného hesla už je to dvě a půl hodiny a u dvanáctimístného 121 let. U hesel, ve kterých kombinujeme různé znaky (písmena, číslice atd.) pak na prolomení čtyřmístného potřebuje hacker 4 minuty, zatímco na osmimístné celých 91 let. U dvanáctimístného hesla složeného z různých znaků už by mu to trvalo více než 24 miliard let. Ideální je tedy heslo, které má alespoň osm znaků a kombinujeme v něm malá i velká písmena s číslicemi, případně ještě jinými znaky.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!